sobota, 4 października 2014

2014.10.04 - bieżąca analiza rynków

S&P 500

Amerykański indeks S&P 500 pomimo ostatnich spadków ciągle znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Po fałszywym wybiciu 19-go września przy próbie pokonania szczytu z 3-go września na poziomie 2010 nastąpił odwrót. Powstała formacja podwójnego szczytu której konsekwencją był spadek prawie 100 pkt. Pojawił się krótkoterminowy trend spadkowy o czym świadczy rysowanie przez cenę niższych dołków i niższych szczytów. Drugiego października spadki zostały zatrzymane, pojawił się duży pinbar po którym nastąpiło silne odbicie w górę.
Prawdopodobnie, w najbliższym czasie, cena wykona kolejną próbę pokonania szczytu w okolicach 2000, natomiast nim to nastąpi, możemy oczekiwać czyszczenia stoploss-ów ustawionych poniżej pinbara z 2-go października, oraz tych postawionych w okolicach okrągłego poziomu 1900. Wobec czego cena może jeszcze zejść poniżej 1900 pkt, po czym szybko zawrócić do góry.


GOLD

Złoto od dłuższego czasu znajduje się w trendzie bocznym, zamknięte pomiędzy poziomami 1200 a 1400 USD za uncję. Po nieudanych próbach wyjścia powyżej poziomu 1300 w lipcu i sierpniu, cena zaczęła gwałtownie spadać. Cena spadła o około 100 USD bez większych korekt. Każde próby odbicie kończyły się szybką kontrą ze strony sprzedających co widać po kilku wyrysowanych pinbarach.

Obecnie cena zbliża się do poziomu 1180, który stanowi dolne ograniczenie kanału w którym cena porusza się od połowy ubiegłego roku. Tutaj zapadnie decyzja o tym, czy nastąpi wybicie z kanału dołem, czy podobnie jak w czerwcu i w grudniu 2013 odbije się od niego i powędruje w górę, pozostając wewnątrz kanału.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz